Reprofilacja żelbetu

Konstrukcje żelbetowe, ze względu na swoją charakterystykę ulegają z biegiem czasu różnym procesom, skutkującym osłabieniem ich spójności. Specjalnością naszej firmy są wszelkie czynności obejmujące zaawansowaną renowację budynków. W ramach naszych usług, realizujemy zlecenia dotyczące między innymi reprofilacji elementów żelbetowych.

Profesjonalna naprawa konstrukcji żelbetowych

Nasze atuty, to:

 • zapewnienie szybkiej realizacji zleceń,
 • dostosowanie planu prac do specyfikacji budynku,
 • wykorzystanie w procesie reprofilacji najlepszych i sprawdzonych materiałów,
 • długoletnie doświadczenie,
 • doświadczony personel.

Co możemy dla Państwa zrobić?

Reprofilacja żelbetu to nie tylko uzupełnienie brakujących elementów konstrukcyjnych, ale też szereg innych czynności pomocniczych, realizowanych z powodzeniem przez nasze przedsiębiorstwo.

 • Kompleksowe oczyszczanie powierzchni żelbetowej

  Przed reprofilacją żelbetu staramy się jak najlepiej oczyścić jego powierzchnię. Luźne elementy odkuwamy a następnie oczyszczamy wszystko metodą strumieniowo – ścierną. Dbamy również o elementy wykonane ze stali zbrojeniowej, pokrywając je ochronnymi warstwami antykorozyjnymi.

 • Analizy mechaniczne

  Przed przystąpieniem do prac reprofilacyjnych, badamy podłoże pod kątem mechanicznym, sprawdzając jego odporność na ściskanie. Dane te będą niezbędne podczas samego reprofilowania żelbetu.

 • Analizy chemiczne

  Po zakończeniu badań mechanicznych, przystępujemy do realizacji zaawansowanych analiz chemicznych, których zadaniem jest pomiar min. karbonatyzacji betonu i zbadania zawartości chlorków i innych skażeń. Analizy te mają na celu przygotowanie odpowiedniej mieszanki spoinującej (np. zaprawy PCC, zabezpieczonej przed korozją siarczanową).

Jak reprofilujemy żelbet?

Wybór metody reprofilacji jest zależny od stopnia uszkodzenia danej powierzchni. W przypadku małych uszkodzeń, stosujemy wyłącznie metodę nakładania na mokro. W tym celu, wykorzystujemy standardową zaprawę mineralno – cementową PCC. Znacznie większe uszkodzenia wypełniamy spoiną stosując natrysk na sucho. Tutaj również wykorzystujemy tą spoinę, aczkolwiek w odmianie dostosowanej do tego typu prac (SPCC).

Po zakończeniu reprofilacji danej powierzchni żelbetowej, wyrównujemy ją dedykowaną szpachlówką mineralną. Stanowi ona istotne wzmocnienie reprofilowanej konstrukcji. W zależności od rozmiaru uszkodzeń, szpachlówka ta może być stosowana na sucho, bądź też na mokro.

Jak zabezpieczamy powłokę?

Po nałożeniu szpachlówki całość powierzchni zabezpieczamy za pomocą odpowiednich powłok ochronnych. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy specjalne nawierzchnie ochronne o zróżnicowanym składzie chemicznym. Dzięki temu, możemy je optymalnie dostosować do warunków panujących w określonym budynku i tym samym – wydłużyć żywotność danej powierzchni.

Podsumowując, jesteśmy doświadczoną firmą, oferującą kompleksowe usługi zabezpieczania powierzchni żelbetowych. Wybierając nas mają Państwo pewność, że wszystkie prace zostaną zrealizowane w pełni profesjonalnie i z wykorzystaniem najlepszych i sprawdzonych materiałów.

Reprofilacja żelbetu – prace remontowe budynków Warszawa +48 602 241 282

Zapraszamy także do zapoznania się z naszym doświadczeniem w zakresie uszczelnianie przecieków oraz renowacji zabytków.