Izolacje bezszwowe i powłokowe – izolacja fundamentów

Prowadzimy prace w zakresie izolacji bezszwowych i powłokowych oraz prac z zakresu izolacji fundamentów. Izolacja fundamentów to pojęcie, o którym słyszało wiele osób, jednak tylko niewielki ich odsetek wie, na czym ona naprawdę polega. Jej głównym celem jest to, aby konstrukcja budynku była szczelna oraz bezpieczna w użytkowaniu. Fundamenty to podstawa każdego domu. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby zabezpieczyć je w prawidłowy sposób. Ich struktura niemal cały czas narażana jest na szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych. Warto dodać, że niektórzy wykonują izolację samodzielnie. Jeśli jednak nie mamy wystarczającego doświadczenia oraz wiedzy, to możemy dorobić się wyłącznie problemów. W takiej sytuacji lepiej zlecić to zadanie wyspecjalizowanej ekipie budowlanej. Dzięki temu można zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze, które stracilibyśmy na naprawę popełnionych błędów. Powyższe prace są także prowadzone w ramach renowacji zabytków – zabytkowych budynków.

Czym jest izolacja powłokowa?


Izolacja powłokowa to nic innego, jak hydroizolacja fundamentów. Jest to zabezpieczenie części podziemnej budynku. Jest to szczególnie ważne w przypadku niskiego poziomu wód gruntowych. Do uszczelnienia fundamentów wykorzystuje się najczęściej masy asfaltowe dyspersyjne oraz na bazie rozpuszczalników organicznych. Istotnym jest to, aby wykorzystywać wyłącznie najwyższej klasy materiały, które spełniają rygorystyczne normy i standardy. Izolacje powłokowe należy wykonać raz, a porządnie, gdyż ewentualna jej wymiana jest bardzo skomplikowanym zadaniem. Należy pamiętać, że to właśnie one chronią przed przenikaniem wody gruntowej do wnętrza budynku. Bez niej piwnica byłaby zawilgocona, a także pełna trującej pleśni oraz grzybów.

 
Czym jest izolacja bezszwowa?


Izolacje bezszwowe to wyjątkowy rodzaj hydroizolacji. Wykonuje się je za pomocą modyfikowanych mas bitumicznych. Ta nowoczesna technologia niesie za sobą wiele zalet. Głównym plusem jest fakt, że izolacja jest bezspoinowa oraz bezszwowa. Jest to szczególnie istotne w przypadku miejsc o złożonym kształcie np. narożników, przejść instalacyjnych. Masa bitumiczna jest dość elastyczna, więc można dopasować ją do indywidualnych potrzeb. Kolejnym plusem jest zdolność mostkowania rys. Dzięki temu podczas osiadania budynku na przestrzeni lat, nie dojdzie do przerwania ciągłości hydroizolacji. Masa bitumiczna pozwala na bezpośrednie zamocowanie np. izolacji termicznej.

 
Dlaczego warto wybrać profesjonalistów?


Jak wyżej wspomniano, wiele osób decyduje się na samodzielne wykonanie izolacji fundamentów. Jest to powszechne zjawisko spotykane wśród osób, które miały styczność z branżą budowlaną. Należy jednak pamiętać, że technologie cały czas rozwijają się, co wymaga aktualizowania wiedzy oraz umiejętności. Nawet najmniejszy błąd może być tragiczny w skutkach, tym bardziej, że fundamenty to „serce” każdego budynku.

 

Fachowcy oferują przede wszystkim:

  • ekspercką wiedzę oraz wieloletnią praktykę,
  • indywidualne podejście do każdego zlecenia,
  • najnowocześniejsze sprzęty i urządzenia,
  • sprawdzone i certyfikowane materiały najwyższej klasy,
  • solidną i sprawną realizację zlecenia,
  • korzystne ceny.

W przypadku pytań prosimy o kontakt: Warszawa tel. 507 436 719